فروکتوز 10 (NFCS10)

NFCS10

این شربت قابلیت کاربرد گسترده­ای در صنعت تولید آب­نبات دارد. به­طور­کلی استفاده از شربت­های فروکتوز از لحاظ حفظ رطوبت و شیرینی وکنترل اندازه بلور در آب نبات­ها معادل قند وارونه هستند. اما مصرف شربت­های قند فروکتوز بالا ممکن است به دلیل رفتار هایگروسکوپیک و خاصیت نمگیری فروکتوز و جذب بیش از اندازه رطوبت مشکل ایجاد کند؛ لذا استفاده از شربت­های قند با محتوای فروکتوز پایین مانند فروکتوز 10 نه تنها می­تواند از تبلور ساکارز هنگام سرد شدن جلوگیری کند، بلکه با کنترل مناسب رطوبت و همین­طور شیرینی مناسب­تر آن نسبت به شربت گلوکز، می­تواند فراورده مطلوبی ارائه دهد. ضمن اینکه این شربت می­تواند در تولید فوندانت برای صنعت قنادی، شیرینی و شکلات قابلیت استفاده داشته باشد. ساختن فوندانتی که تنها دارای ساکارز باشد امکان­پذیر است اما در این صورت ترکیب سفت­تر شده و به سرعت متبلور و خشک می شود، افزون بر اینکه به علت رشد مخمر و کپک ها در شربت پیرامون بلورهای قند، در معرض تخمیر قرار می­گیرد. در صورتی که در فوندانتی که حاوی گلوکز و فروکتوز است، غلظت قندهای شربت فراتر از اندازه­ای است که مخمرها می­توانند رشد کنند. ضمن اینکه کریستالیزاسیون و خشک شدن ساکارز نیز در این شرایط کنترل می­شود.

علاوه بر این قدرت براقیت و درخشندگی که این شربت در چنین فراورده­هایی ایجاد می­کند، اینگونه فراورده­ها را برای تزیین کیک، بیسکوییت و شیرینی بسیار مناسب می­گرداند.

فروکتوز 10، موجب عدم کریستاله شدن، براقیت، تازه ماندن محصول، جلوگیری از خشک شدن، شکرک زدن و درخشندگی در سطح شیرینی ها می گردد.

مورد استفاده: در شیرینی باقلوا، آبنبات های سخت و انواع شیرینی.