فروکتوز ۱۰ (NFCS10)

NFCS10

این شربت قابلیت کاربرد گسترده­ ای در صنعت تولید آب­نبات دارد. به­ طور­کلی استفاده از شربت­های فروکتوز از لحاظ حفظ رطوبت و شیرینی وکنترل اندازه بلور در آب نبات­ ها معادل قند وارونه هستند. اما مصرف شربت­های قند فروکتوز بالا ممکن است به دلیل رفتار هایگروسکوپیک و خاصیت نمگیری فروکتوز و جذب بیش از اندازه رطوبت مشکل ایجاد کند؛

لذا استفاده از شربت­ های قند با محتوای فروکتوز پایین مانند فروکتوز ۱۰ نه تنها می­تواند از تبلور ساکارز هنگام سرد شدن جلوگیری کند، بلکه با کنترل مناسب رطوبت و همین­ طور شیرینی مناسب ­تر آن نسبت به شربت گلوکز، می­ تواند فرآورده مطلوبی ارائه دهد.

ضمن اینکه این شربت می­ تواند در تولید فوندانت برای صنعت قنادی، شیرینی و شکلات قابلیت استفاده داشته باشد. ساختن فوندانتی که تنها دارای ساکارز باشد امکان­پذیر است اما در این صورت ترکیب سفت­ تر شده و به سرعت متبلور و خشک می شود، افزون بر اینکه به علت رشد مخمر و کپک ها در شربت پیرامون بلورهای قند، در معرض تخمیر قرار می­گیرد. در صورتی که در فوندانتی که حاوی گلوکز و فروکتوز است، غلظت قندهای شربت فراتر از اندازه­ ای است که مخمرها می ­توانند رشد کنند. ضمن اینکه کریستالیزاسیون و خشک شدن ساکارز نیز در این شرایط کنترل می­ شود.

علاوه بر این قدرت براقیت و درخشندگی که این شربت در چنین فرآورده­ هایی ایجاد می­کند، اینگونه فرآورده­ ها را برای تزیین کیک، بیسکوییت و شیرینی بسیار مناسب می­ گرداند.

فروکتوز ۱۰، موجب عدم کریستاله شدن، براقیت، تازه ماندن محصول، جلوگیری از خشک شدن، شکرک زدن و درخشندگی در سطح شیرینی ها می گردد.

مورد استفاده: در شیرینی باقلوا، آبنبات های سخت و انواع شیرینی.

دیدگاهتان را بنویسید